I Turniej Badmintona Białowieża Cup Amatorów

W dniu 14.12.2013 sobota odbył się prawdopodobnie pierwszy w historii Białowieży turniej badmintona. W zawodach wzięli udział zawodnicy amatorzy z Suwałk, Warszawy ,Białegostoku oraz 3 zawodników z Białowieży, brawo dla braci Gabców: Wojtka i Krzyśka !!!. Wiek uczestników był bardzo zróżnicowany od 20 do 55 lat.
Podczas trwania turnieju zostały rozegrane dwie kategorie singla mężczyzn , mikst oraz debel męski. Mecze były bardzo zacięte ,nikt się nie oszczędzał, ale turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Zwycięzcy otrzymani pamiątkowe koszulki firmy yonex. Udało się przeprowadzić 126 gier. Wszyscy byli więc nasyceni swoimi występami.
Po turnieju mieliśmy wspólne ognisko , niespodziewany występ najlepszego barda wśród badmintonistów, który został okrzyknięty artystycznym objawieniem turnieju w Białowieży. Uczestnicy turnieju byli zachwyceni Białowieżą, klimatem, serdecznością oraz sprawną organizacją turnieju. Wszyscy chcą już zimą przyjechać na kolejny turniej połączony z kuligiem. Białowieża dysponująca unikalną przyrodą, możliwościami noclegowymi oraz piękną halą może organizować interesujące imprezy sportowe o zasięgu ogólnopolskim.

badminton3

badminton2 badminton1

Komentowanie jest wyłączone